с. Попівка. Попівський ЗДО "Світанок"

Попівський ДНЗ “Світанок”

Розташований за адресою: Зіньківський район,  с.Попівка, пр.Шкільний 8а, 38161

Попівка має схожу з багатьма українськими селами історію. Воно дістало свою назву від земель, які в свій час належали священникам, на яких воно і розміщено.

В 1978 році розпочалося будівництво ряду будинків, для працівників сільського господарства. Один із яких був виділений під дитячий заклад. Він розпочав свою діяльність в травні місяці 1979 року. Утримування  та харчування дітей здійснювалося за рахунок коштів колгоспу. Навчання та виховання здійснювалося за програмою та методичними настановами виховання дітей у дошкільному закладі, видавництва ”Радянська школа” Київ – 1975 р.

Цього часу, а саме в 1978 році об’єднане господарство колгоспу ім. XXII з’їзду КПРС очолював Вовк Василь Гаврилович, після якого почергово працювали на цій посаді Пругло Іван Олексійович , Строкач Володимир Олексійович, Палій Григорій Єгорович, Лисак Галина Василівна.

Дитячий заклад кілька разів змінював свого керівника. Першою завідуючою навчального закладу була Оначко Віра Миколаївна, її змінила в 1983 році Погорєлова Вікторія Вікторівна, а в 2001 році Дулич  Лариса Олександрівна, яка працює до цього часу.

Починаючи з 1991 р., особливо після  розпаду Радянського союзу, в селі розпочалися руйнівні процеси.  Різко погіршився  економічний стан колгоспу ім. XXII з’їзду КПРС, зросли ціни на енергоносії  та комунальні послуги. 17 листопада 1992 року колгосп  ім. XXII з’їзду КПРС було реформовано і перейменовано в колективне сільськогосподарське підприємство ”Зоря”.

В 1990 р. розпочалася добудова до Попівської початкової школи для дитячого садка. В 1992 р. відкрилися двері в новозбудоване приміщення дитячого закладу, яке на той час було підпорядковане колективному сільськогосподарському підприємству ”Зоря”. На той час дитсадок відвідувало близько 40 дітей. Навчання проходило за програмою ”Малятко” Київ, 1991 р. Діти були розділені на дві підгрупи: старша і молодшо-середня. Виховний процес вели три педагоги.

Через занепад в 2000 р. сільськогосподарського виробництва і незмогу в достатній мірі фінансування підпорядкованого закладу, Попівський дитячий садок з лютого місяця 2001 р. був переведений на баланс Попівської сільської ради.

З січня 2015р. Попівський ДНЗ ”Світанок” був переданий на баланс Зіньківської РДА. На сьогоднішній день в садочку функціонує одна різновікова група, в якій виховується 21 дитина. Учасниками навчально-виховного процесу є діти дошкільного віку, завідувач, два педпрацівника: Канівець Наталія Семенівна, Пічка Ольга Петрівна та обслуговуючий персонал.

Працівники закладу відповідають за життя, фізичне та психічне здоров’я кожної дитини, згідно з чинним законодавством. Документація ведеться відповідно до затвердженої номенклатури в установленому порядку, складаються бухгалтерська та статистична звітність. Педагоги освітнього закладу здійснюють соціально-педагогічний патронаж. Вони виявляють дошкільнят, які не відвідують дитсадки, складають списки дітей з особливостями розвитку від народження до 6 років, консультують удома батьків, проводять індивідуальні заняття з дітьми.

Дитячий заклад завжди був і є осередком культурно-освітнього життя в селі.

В  написанні історії дитячого закладу використані матеріали, що збереглися в Попівській с/р, написані з розповідей старожилів.